X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
פסטיבלים בחו"ל הופעות בישראל פסטיבלים בישראל מסיבות בישראל שירים חדשים מועדונים בישראל מסיבות בחו"ל מוזיקה בישראל
X סגירה
 

פסטיבלים בהולנד

10 הפסטיבלים הטובים בהולנד

אמסטרדם היא עיר בה כל יום הוא במידה מסוימת חגיגה של ממש. עם זאת, במועדים שונים לאורך השנה, השמחה ברחובות עולה וכך גם הדציבלים. הסיבה היא מגוון רחב של פסטיבלים הנערכים בעיר, חלק משמעותי מהם מוקדש למוזיקה על סוגיה. ריבוי התיירים, העובדה שלאמסטרדם מגיעים צעירים רבים (אבל לא רק) והפן התרבותי הרחב של העיר מביאים לכאן כמה מהפסטיבלים המומלצים באירופה. 

למעשה, תמונת פסטיבלי המוזיקה של אמסטרדם כה רחבה ומגוונת, עד שנראה שכל אחד יוכל למצוא בעיר את הפסטיבל המושלם עבורו, המתאים גם להעדפות המוזיקליות שלו. לכך ניתן להוסיף פסטיבלים אחרים המתקיימים בערי הולנד האחרות ומושכים אליהם את צעירי הולנד ומדינות העולם האחרות. בסקירה הנוכחית תקראו על 12 הפסטיבלים הטובים והמומלצים באמסטרדם, או בכלל בהולנד.

פסטיבל סוף שבוע מוזיקה אלקטרונית - We Are Electric Weekender

פסטיבל סוף שבוע מוזיקה אלקטרונית המתקיים ב-Velder Woods, יער היסטורי צפונית לאיינדהובן במחוז צפון בראבנט (North Brabant). הפסטיבל, שכותרתו היא "מוזיקה חיה עם נפש אלקטרונית", מקדש את התופים והבס. הדבר בא לידי ביטוי מובהק בהיצע הופעות שנתי מרשים, הכולל שמות מובילים בתחומי מוזיקת הטכנו, הדאבסטפ, ההאוס, הטכנו ועוד. בסך הכול מתפרס פסטיבל סוף שבוע מוזיקה אלקטרונית (We Are Electric Weekender) על פני שלושה ימים, לרוב במהלך חודש יולי, בהם החגיגה הגדולה חורגת בהרבה מגבולות המוזיקה. במהלך ימי הפסטיבל צפויים להיות מוקמים בלוקיישן הנפלא הנבחר (המהווה אטרקציה בפני עצמה) מתקני שעשועים למבוגרים מסוגים שונים, הצפויים להעלות את רמות ההנאה של המשתתפים לגבהים חדשים ואם לא די בכך פארק השעשועים אפטלינג (Efteling) נמצא המרחק נסיעה קצר.

הזמן עכשיו כרטיסים לפסטיבל - We Are Electric Weekender >>

פסטיבל סוף שבוע מוזיקה אלקטרונית - We Are Electric Weekender

DGTL Amsterdam

פסטיבל DGTL אמסטרדם חושף אתכם לעולם שלם של מוזיקה אלקטרונית, ז'אנר שלא תמצאו רבים המתאימים ממנו לפסטיבל המוני. הפסטיבל מתקיים באמסטרדם במהלך סוף השבוע של חג הפסחא (Easter in Amsterdam) ומציע תוכנית רחבה, אשר מעמידה במרכזה את המוזיקה. המטרה העיקרית של הפסטיבל על פי העומדים מאחוריו היא לפתוח אצל המבקרים את התיאבון לעוד באמצעות מוזיקה, אומנות והפקה מוקפדת בכל קנה מידה.

בכל שנה מתארחים כאן כמה מהשמות הבולטים שיש לעולם המוזיקה האלקטרונית להציע, יחד עם כשרונות צעירים ומבטיחים מקומיים שמקבלים כאן הזדמנות חד פעמית להותיר חותם בבמה מכובדת כל כך. לכך ניתן להוסיף מסר חברתי וסביבתי שאסור לזלזל בו, דוגמת התבססות על חומרים ברי קיימא.

בשנים האחרונות הפך DGTL למותג בין-לאומי, כאשר לצד אמסטרדם נערכות חגיגות במועדים שונים ובמגוון לוקיישנים ברחבי העולם - כולל בתל אביב שלנו. באמסטרדם עם זאת יש לפסטיבל אופי ייחודי משלו, ולכן אנחנו ממליצים לכם לשקול בחיוב ביקור בו.

הזמן עכשיו כרטיסים לפסטיבל DGTL אמסטרדם >>

DGTL AmsterdamPhoto: DGTL Press

פסטיבל האהבה - Lief Festival

השם שלו רומז אולי על עולם תוכן אחר, אבל המציאות היא שפסטיבל האהבה בהולנד (Lief Festival) הוא פסטיבל מוזיקלי חשוב מאוד. הפסטיבל, המתקיים מדי שנה בעיר אוטרכט בירת מחוז אוטרכט (Utrecht) שבהולנד, מוקדש למוזיקה האלקטרונית הפופולארית ולוקח את המבקרים בו "אל הלא נודע". הבמה המרכזית של הפסטיבל אטרקטיבית הן בשל המיקום שלה (ממש על גדותיו של האגם), והן כשמתבוננים ברשימת האמנים המגיעים על מנת להופיע כאן. יש בפסטיבל בסך הכול חמש במות אשר בכל אחת מהן סגנון מוזיקלי שונה, כך שהגיוון המוזיקלי של פסטיבל האהבה בהחלט ראוי לציון. הפסטיבל מתואר כ"אגדה לעבר המאה ה-21" ומספק למבקרים בו חוויה הפועלת על יותר מאשר חוש השמיעה בלבד.

הזמן עכשיו כרטיסים לפסטיבל פסטיבל האהבה - Lief Festival >>

טופלר פסטיבל רוטרדאם - Toffler Festival

פסטיבל טופלר (Toffler Festival) נערך מדי שנה במיקום אידיאלי בעיר רוטרדאם (Rotterdam) שבמחוז דרום הולנד (South Holland) מרחק נסיעה קצר מהעיר המיניאטורית מדורודם (Madurodam): בפארק Roel Langerakpark הממוקם בחלקה המערבי של העיר, בסמוך לגן החיות המומלץ כשלעצמו. טופלר פסטיבל רוטרדאם הוא פסטיבל מוזיקלי במרכזו עומדת מוזיקת הטכנו, פסטיבל שבנה לעצמו במהלך השנים בהן הוא נערך שם של אירוע מוביל בתחומו. פסטיבל טופלר מארח מדי שנה אומנים מובילים בתחומם, הן אומני אנדרגראונד והן כאלו הפועלים בזרם המרכזי יותר. כמובן שהמיקום האטרקטיבי שלו תורם ליצירת האווירה. שימו לב שמדובר בפסטיבל למבוגרים בלבד (בני 18 ומעלה), כך שהקפידו להצטייד בתעודת זהות או במסמך אחר המראה את גילכם לפני שאתם חושבים לבקר בו. יש בפסטיבל אכיפה די גדולה של כל מה שאסור.

הזמן עכשיו כרטיסים לטופלר פסטיבל רוטרדאם >>

פסטיבל קינגסלנד אמסטרדם - Kingsland Festival Amsterdam

פסטיבל קינגסלנד (Kingsland Festival Amsterdam) נערך מדי שנה בכמה לוקיישנים ברחבי הולנד, כולל באמסטרדם. זהו פסטיבל מוזיקה אלקטרונית המתקיים ב-27 באפריל, כחלק מהחגיגות לציון יום הולדתו של המלך וויליאם אלכסנדר - יום המלך (King's Day). הפסטיבל צובר פופולאריות הולכת וגוברת משנה לשנה, כשאחד הביטויים לכך הוא בכמות הבמות. בשנה שעבר גדל הפסטיבל בהולנד לחמש במות, מה שמציע חגיגות שונות במקביל ואפשרות לבחירה של המבקרים על פי הטעם האישי שלהם. פסטיבל קינגסלנד מארח מדי שנה את מיטב התקליטנים העולמיים, כולל כמה כשרונות מבטיחים שצפויים לתת את הטון המוזיקלי בשנים הקרובות. לכך ניתן להוסיף את ההשקעה הרבה במערכות הטכנולוגיות ובתפאורה, היוצרים חוויה רב חושית ומרשימה.

הזמן עכשיו כרטיסים לפסטיבל קינגסלנד אמסטרדם >>

פסטיבל מילקשייק אמסטרדם  - Milkshake Festival Amsterdam

פסטיבל מילקשייק באמסטרדם (Milkshake Festival Amsterdam) נשמע אולי כמו פסטיבל קינוחים קולינריים מושחתים, אבל בפועל מדובר דווקא בפסטיבל מוזיקלי - ואפילו כזה שהמטרה העומדת מאחוריו היא בהחלט חשובה. הפסטיבל נוצר כשיתוף פעולה בין שניים מהמועדונים הבולטים של אמסטרדם (Amsterdam), Paradiso ו-Air, שרצו להוסיף אירוע המוני לסצנת הבילויים הרחבה כל כך של העיר.

פסטיבל מילקשייק אמסטרדם כולל בתוכו כתוצאה מכך שורה ארוכה של פעילויות, הופעות והפתעות אחרות. זהו פסטיבל המשלב בין מספר ז'אנרים של מוזיקה ודאנס, כאשר בכל שנה נערכות כאן הופעות של אמנים מובילים ומבטיחים כאחד (בשנים האחרונות למשל חלק ממשתתפי הפסטיבל היו ישראלים - DJ ARON  ואסף דולב). התוכנית השנתית של הפסטיבל מחולקת לליינים שונים על פי הרעיון הכללי שלהם, כך שהמבקרים יכולים למצוא את הסגנון שמדבר אליהם במידה הרבה ביותר.

מטרה מרכזית של הפסטיבל היא לקדם ערכים דוגמת חופש, סובלנות, אדיבות וקבלת האחר. אוכלוסיית יעד בולטת של הפסטיבל היא להט"בים, אבל כמובן שהפסטיבל פונה באותה מידה לקהלים אחרים.

הזמן עכשיו כרטיסים לפסטיבל מילקשייק אמסטרדם >>

הו מיי מיוזיק פסטיבל - Oh My! Music Festival

הו מיי מיוזיק פסטיבל  (Oh My! Music Festival) הוא פסטיבל מוזיקלי המתקיים מדי שנה בארנה פארק של אמסטרדם (Arena Park Amsterdam). הפסטיבל הוא על טהרת המוזיקה החיה, כאשר מה שמרבים הוא שהפסטיבל מצליח לגייס אליו בכל שנה כמה מהשמות החמים והמובילים בסצנת המוזיקה העולמית. בשנים האחרונות למשל התארחו כאן וויז קאליפה, ביג שון,T-PAIN , Mya ורבים וטובים אחרים.

הפסטיבל נחשב למגוון בכל קנה מידה ומציע ביטוי למגוון רחב של סגנונות מוזיקליים, דוגמת היפ הופ, R&B, האוס, דאבסטפ, דיסקו ועוד. מלבד ההופעות החיות של המוזיקאים, מגיעים מכאן בכל שנה תקליטנים מובחרים מאמסטרדם, מפריז, מלונדון וממדינות אחרות, שדואגים לכך שלא יהיה בפסטיבל הזה רגע דל או שקט.

הזמן עכשיו כרטיסים לפסטיבל Oh My! Music Festival >>

פסטיבל לאב לנד אמסטרדם - Loveland Festival

חודשי הקיץ בהולנד עמוסים בפסטיבלים, כאשר ז'אנר פופולארי במיוחד הוא פסטיבלי הדאנס. פסטיבל לאב לנד אמסטרדם (Loveland Festival), הנערך בסלוטפארק (Sloterpark) - ממערב למרכז אמסטרדם מציע תוכנית עמוסה במיוחד. הוא החל את דרכו בשנת 1995, כפסטיבל צנוע יחסית, ועם השנים צבר פופולאריות ובנה לעצמו שם בכל רחבי אירופה. עד כדי כך הביקוש אליו גדל, שהוחלט השנה להאריך אותו ביום אחד.

הסגנונות המוזיקליים המרכזיים שמקבלים כאן ייצוג בולט הם האוס וטכנו. התוכנית של הפסטיבל בכל שנה כוללת הופעות של שמות בולטים בסצנת המוזיקה האירופית, כשלצד זה הפסטיבל יכול לשמש קרש קפיצה של אומנים צעירים יחסית לתוך הזירה המרכזית באמת. ביום הראשון של הפסטיבל תהיינה שש במות, כמו בנוסחה המקורית של הפסטיבל, אבל החידוש הוא הוספת יום שני ובו שלוש במות נוספות. ניתן לרכוש כרטיס לאחד מימי הפסטיבל בלבד, או לחלופין לכלל התוכנית.

הזמן עכשיו כרטיסים לפסטיבל לאב לנד אמסטרדם >>

פסטיבל אלרו טאון אמסטרדם - Elrow Town Festival Amsterdam

השורשים של פסטיבל אלרו טאון נעוצים בספרד. במהלך השנים, יחד עם עליית הביקוש למוזיקה האלקטרונית בעולם, התרחבה הבשורה לנקודות שונות בעולם כולל כמובן אמסטרדם. ההופעות והמסיבות במסגרת אלרו בנו לעצמן שם של מופעים איכותיים, גם אם בעלי מידה מסוימת של "טירוף". מגיעים לכאן מדי שנה כמה מהשמות הבולטים בעולם הדאנס, כך שמומלץ מאוד לברר מראש מה צפוי והאם זה מתיישב עם הציפיות שלכם. סיכויים גבוהים שהתשובה לכך תהיה חיובית.

ההופעות במסגרת פסטיבל אלרו טאון אמסטרדם (Elrow Town Festival Amsterdam) לא מסתכמות רק במוזיקה, רועשת ומבוקשת ככל שתהיה, אלא כוללות הפתעות מגוונות הכוללות אלמנטים קרנבליים, מתקנים מתנפחים, קונפטי ועוד. לא תאמינו עד כמה הווייב של כל מסיבה משתנה כאשר חורגים מהנוסחאות המקובלות ומוסיפים אליהן אטרקציות מסוגים שונים.

הזמן עכשיו כרטיסים לפסטיבל אלרו טאון אמסטרדם >>

פסטיבל אמסטרדם באוויר הפתוח - Amsterdam Open Air

פסטיבל אמסטרדם באוויר הפתוח (Amsterdam Open Air Festival) הוא פסטיבל המשלב בתוכו מוזיקה אלקטרונית, אומנות חזותית וקולינריה - שילוב שקשה להגיד לו "לא". הפסטיבל מתקיים ב-Gaasperpark ומתפרס על פני יומיים של חגיגה. פסטיבל אמסטרדם באוויר הפתוח נוצר כתוצאה מחיבור בין כמה מהשמות הגדולים בסצנת הקלאבינג של אמסטרדם, ומהווה במידה מסוימת ביטוי של חיי הלילה שהעיר כל כך ידועה בהם. יש כאן לא פחות מתשע במות, המארחות שמות גדולים בסצנת המוזיקה האלקטרונית הבין-לאומית לצד כשרונות מקומיים מבטיחים. בניגוד לפסטיבלים מקבילים אחרים אין כאן במה מרכזית אחת, כך שהחלוקה היא בהתאם לסגנונות המוזיקליים הספציפיים ולא על פי סדר הגודל של השמות המופיעים על הבמה. השנה יתקיים פסטיבל אמסטרדם באוויר הפתוח בחודש יוני. התוכנית צפויה להתעדכן בקרוב.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך