X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
פסטיבלים בחו"ל הופעות בישראל פסטיבלים בישראל מסיבות בישראל שירים חדשים מועדונים בישראל מסיבות בחו"ל מוזיקה בישראל
X סגירה
 

5 פסטיבלי המוזיקה הטובים בפריז

טעימה מהפסטיבלי המוזיקה הטובים בצרפת

את פריז, בירת צרפת, אנחנו מכירים כבירה של תיירות, קולינריה, ארכיטקטורה וכמובן שגם תרבות. העם הצרפתי חי ונושם מוזיקה, והדבר בא לידי ביטוי במגוון רחב של מופעים - ספונטניים יותר או פחות - שתוכלו להיתקל בהם במהלך הביקור שלכם ב"עיר האורות". 

פסטיבלי מוזיקה יכולים לקחת את החוויה הזו יותר מצעד אחד קדימה. פסטיבלים אלה מושכים אליהם עשרות ולפעמים מאות אלפי צופים, הנהנים ממוזיקה במגוון סגנונות (לעיתים אפילו בפסטיבל בודד), מהפנינג שלם סביב השעון ומאווירה של חופש מוחלט, תוך פריצת כל הגבולות. החדשות המעולות הן שיש כמה פסטיבלי מוזיקה בפריז מהמוצלחים ברחבי אירופה, או אפילו בעולם כולו. 

פסטיבל סולידייס - SolidaysPhoto: Solidays Press

פריז בירת התיירות של צרפת

הפסטיבלים של פריז הן חוויה נהדרת אך יחד עם זאת חשוב לזכור שהעיר פריז היא בירת התיירות של צרפת ובנוסף לפסטיבלים - פריז מציעה אטרקציות, מוזיאונים ונקודות עניין שאסור לכם לפספס. לכן במהלך ביקורכם בפריז אנו ממליצים לכם להיכנס לפטיסרי הנחשבים של פריז ליהנות ממאכלים בברסרי ולפנות זמן לאטרקציה המפורסמת של פריז מגדל אייפל (Eiffel Tower), לבקר במוזיאון הלובר (Louvre Museum) וליהנות מחיי לילה סגנוניים כמו שרק מועדון הלידו (Lido de Paris) יודע להציע וכמובן ליהנות מפסטיבלים - המלצה על חמישה מהמשובחים שבהם נמצאת לפניכם :

פסטיבל רוק אן סיין פריז - Festival Rock en Seine

רק השם של פסטיבל "רוק על הסיין" (Festival Rock en Seine), שמגדיר את המהות שלו, מבטיח הרים וגבעות. בפועל הפסטיבל הזה אף פעם לא מאכזב. זהו אחד מפסטיבלי הרוק המוכרים והמבוקשים באירופה, כאשר בשנה נתונה מבקרים בו לא פחות מכמאה אלף איש. תוכנית הפסטיבל בכל שנה היא עשירה ומגוונת, עם במות שונות המאפשרות חלוקה לסגנונות שונים בתוך העולם הרחב של הרוק (פאנק, פופ רוק, מטאל וכדומה). הפסטיבל ידוע בהיותו איכותי, כאשר מגיעים לכאן השמות הגדולים באמת של עולם הרוק. הוא כולל אטרקציות שונות, לרבות - תאמינו או לא - מתחם לילדים.

בניגוד לפסטיבלים אחרים, כאן פחות נהוג לישון בשטח. רבים מהמבקרים מעדיפים לשהות בפסטיבל לכל משך יום מסוים, מההופעה הראשונה ועד לאחרונה, ולשוב לבית או למלון שלהם בתום ההופעות. ניתן לרכוש כרטיס יומי, או לחלופין כרטיס ליום ספציפי בפסטיבל. ב-2019 יתקיים הפסטיבל בתאריכים ה-25-23 באוגוסט. רשימת האמנים המלאה תפורסם בהמשך.

פסטיבל אפרו פאנק פריז - Afropunk Festival Paris  

אפרו פאנק פריז (Afropunk Festival Paris) הוא מהפסטיבלים המדליקים שיש לפריז להציע. פסטיבל אפרו פרנק החל בכלל בניו יורק, בשנת 2005. ההשראה הייתה סרט דוקומנטרי של ג'יימס ספונר, שיצא שנתיים קודם לכן ותיאר את תרבות הפאנק של השחורים באירופה. במהרה הפסטיבל החל להתפרס לערים אחרות, כולל כמובן פריז ב-2008. הפסטיבל משלב בתוכו מוזיקה חיה, סרטים, אופנה ויצירת אמנות בתחומים שונים. האלמנט הייחודי של הפסטיבל, כפי שתוכלו להסיק בוודאי משמו ומההיסטוריה שלו, הוא שכלל האומנים הם בעלי עור כהה.

פסטיבל סולידייס - Solidays

סולידייס (Solidays) הוא פסטיבל שלא רק מציע פאן טהור למשתתפים בו, אלא גם מיועד לאחת המטרות החשובות ביותר שאפשר לחשוב עליהן. זהו פסטיבל מוזיקלי שהתקיים לראשונה ב-2017 ושעורר מאז תשומת לב רבה. הסיבה הראשונה היא מטרת העל של הפסטיבל, והיא לגייס כסף לארגוני צדקה המיועדים לסייע לחולים באיידס וב-HIV. בכל שנה יש ליין אפ מרשים של הופעות, בסגנונות מוזיקליים שונים המגדירים יחדיו את "כוחו של המוזיקה": לראיה, בשנת 2018 הופיעו כאן דיוויד גואטה, DJ Snake, שקה פונק וג'יין. הפסטיבל מיועד לכל קבוצות הגיל, כאשר ילדים בגילאי שלוש עד עשר יכולים להיכנס ללא תשלום (בכל מקרה על הילדים להיות מלווים במבוגרים).

פסטיבל סולידייס - SolidaysPhoto: Solidays Press

פסטיבל דאונלואד פריז - Download Festival Paris

פסטיבל דאונלואד פריז (Download Festival Paris) הוא פסטיבל רוק מטאל אייקוני ומשפיע, שהחל את דרכו בדודינגטון פארק שבלסטרשייר, בריטניה. לפסטיבל המפורסם יש כמה "אחים" ו"אחיות". החל משנת 2016 שהפסטיבל מתקיים גם בדרום פריז באותו סוף שבוע בדיוק, עם ארבע במות ועשרות אומני ענק. אומני המוזיקה הענקיים שמצליחים הפריזאים לגייס מדי שנה מעידים על המקום המשמעותי שהפסטיבל מקבל בתוכנית האירועים המקומית: בשנת 2018 למשל הופיעו במסגרת הפסטיבל אוזי אוסבורן, Opeth, הפו פייטרס, Guns N' Roses, אירוסמית', מרילין מנסון, The Offspring ורבים וטובים אחרים. התוצאה היא אחד מפסטיבלי הרוק, המטאל והפאנק ה"אמיתיים" ביותר באירופה.

פסטיבל ווי לאב גרין פריז - We Love Green

פסטיבל ווי לאב גרין בפריז (We Love Green) הוא פסטיבל מוזיקלי מגוון מאוד, המעניק ייצוג למגוון סגנונות וז'אנרים מוזיקליים. זהו אחד הפסטיבלים הבולטים בצרפת כולה, שזוכה לשם של כבוד גם בקנה מידה אירופי. כפי שניתן להסיק משמו, מדובר בפסטיבל המונע מתוך מודעות אקולוגית מובהקת. זה מתחיל עם מאמצים שנעשים ברמה כוללנית על מנת לצמצם למינימום האפשרי את ההשלכות של פסטיבל בסדר גודל שכזה (הזיהום הסביבתי לדוגמא), וכולל גם מאמצים לקידום שיח ודיון בקרב חובבי המוזיקה מרחבי העולם לנושא האקולוגי.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך